سیستم های سرمایشی مانند کولرگازی و اسپلیت در فصول گرم سال نقش بسیار مهم و ضروری در زندگی روزمره ما خواهند داشت و حال بدترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد , خرابی کولرگازی و وسایل سرمایشی می باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی خدمات کارینو سرویس در حوزه تعمیر کولر گازی در کرج و آموزش تعمیر کولرگازی بپردازیم. در کارینو سرویس سعی شده است بهترین خدمات تعمیر انواع کولرگازی با بهترین قیمت و تضمین کیفیت کار سر لوحه ی کار ما باشد. همچنین شما می توانید همین حالا برای دریافت خدمات تعمیر کولر گازی در کرج خود با کارینو سرویس تماس گرفته و از مشاورین و متخصصین ما در زمینه ی نصب, سرویس و تعمیر کولر گازی در کرج در کرج کمک دریافت نمایید.

مشکلات رایج کولرگازی :

فیلتر هوای کثیف :

یکی از مشکلات شایع کولر گازی کثیف بودن فیلتر هوا می باشد.فیلتر هوای کولر گازی یکی از قطعاتی است که در صورت سرویس و تمیز نکردن به موقع امکان دارد علاوه بر پایین آوردن عملکرد کولر گازی به دیگر قطعات آسیب وارد کند پس زمان مناسب برای تمیز کردن فیلتر هوای کولرگازی بستگی به میزان گرد و غبار محیط دارد (حدودا سه هفته یکبار ) و در نظر داشته باشید برای شستشو فیلتر هوای اسپلیت از آب سرد استفاده کنید , همچنین برای خشک کردن فیلتر هوا از قرار دادن آن مقابل نور مستقیم خورشید جلوگیری بفرمایید. و در آخر قابل به ذکر است که پس از مدتی استفاده ، فیلتر هوا باید تعویض شود تا باعث بروز خللی در عملکرد صحیح دستگاه نشود.

خرابی برد الکتریکی :

چهارمین مشکل شایع کولر گازی یکی از مشکلات رایج خرابی برد فرمانی یا مدار الکتریکی دستگاه است که در صورت بروز مشکل برای این قسمت امکان به وجود امدن هر مشکلی هست ازجمله خاموش شدن کولر گازی یا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه، روشن نشدن کولر گازی و…

کابل ها :

اگر کولر گازی گهگاه به صورت خودکار خاموش و روشن میشود به دلیل بالا بودن آمپر مصرفی کولر گازی ممکن است که با مشکل سیم کشی مواجه باشید، در نصب کولر گازی بسیار دقت کنید که از قطعات و سیم های با کیفیت استفاده شود زیرا سیم کشی معیوب برای کولرگازی خیلی خطرناک بوده و می تواند منجر به آتش سوزی شود.

تعمیر کولرگازی سامسونگ در کرج

آبریزی کولرگازی :

سرریز شدن آب از پنل داخلی کولر گازی نشانه مسدود شدن راه آب خروجی کولر گازی است که با سرویس کولر گازی رفع می شود.

برفک روی لوله ها :

برفک زدن لوله های کولر گازی یا کندانسور نشانه کاهش میزان شارژ گاز دستگاه یا کثیف بودن فیلترها می باشد . بعد از خاموش شدن ، آب شدن یخ ،نشتی به دنبال خواهد داشت. در این حالت کولر گازی را ریست نکنید اگر تمیز کردن فیلترها کمک نکرد کولر را تا حل مشکل روشن نکنید.

لرزش کولر گازی یا صدای غیرعادی :

یکی از ایرادهای کولر گازی که باعث وجود مشکل در آسایش میشود صدای غیر معمول کولر گازی میباشد.این صدای ناهنجار ممکن است از یونیت داخلی (پانل) کولر گازی باشد و یا از یونیت خارجی کولر گازی کندانسور باشد. این صدا های ناهنجار و غیر عادی دلایل مختلفی میتواند داشته باشد اما بطور کلی و بر حسب مشاهدات مکرر این صدا میتواند از نا بالانس بودن فن یونیت خارجی کولر گازی یا فن یونیت داخلی کولر گازی باشد و یا اینکه پایه های کمپرسور لق یا شل شده باشد که نیاز به آچارکشی داشته باشند.

لوله کشی کولرگازی در کرج

روشن نشدن کولر گازی :

یکی دیگر از مشکل شایع کولر گازی روشن نشدن کولر می باشد اگر سیستم کولر گازی مرکزی روشن نمی شود اول سعی کنید از وصل بودن فیوز و سالم بودن کنترل (سالم بودن باطری) مطمئن شوید سپس اگر این کار جواب نداد با تکنسین های ما تماس بگیرید تا در این زمینه به شما مشاوره مناسب دهند.

کولر گازی به اندازه کافی خنک نمیکند :

دریچه های کولر گازی را بررسی کنید تا از باز بودن آنها مطمئن شوید.حتی اگر یکی از آنها بسته باشد خنک کردن کل خانه سخت تر خواهد بود؛ چرا که هوای گرم قسمتی که دریچه کولر آن بسته است با هوای خنک بقیه قسمت ها ادغام شده و هوای منزل به اندازه کافی خنک نخواهد شد. در غیر اینصورت شما ممکن است مشکل دیگری از جمله نشتی در خنک کننده داشته باشید.

چرا کولر گازی خاموش نمی شود؟

رفع مشکل خاموش نشدن کولرگازی کمی تخصصی است. هرچند دلایل ساده ای هم میتواند منجر به بروز این مشکل شده باشد. اگر کولر گازی شما پس از رسیدن به دمای تنظیم شده خاموش نمی شود، ممکن است با کنترل های الکترونیکی مشکل داشته باشد. معیوب شدن سنسور محیط و یا خارج شدن آن از موقعیت خود نیز می تواند علت یکسره کار کردن اسپلیت باشد.

اگر بعد از زدن دکمه پاور زمان بیشتری طول می کشد تا کولر خاموش شود، احتمال کثیف بودن فیلتر یا کویل های کندانسور وجود دارد. یک دلیل دیگر خاموش نشدن کولر گازی می تواند قدیمی بودن و یا قدرت نامناسب کولر گازی در مقایسه با اندازه منزل شما باشد. سایر دلایلی که می توانند علت خاموش نشدن کولر گازی باشند عبارتند از:

  • خراب شدن بردهای مختلف کولر (برد اصلی، برد رله، برد کنترل دما)
  • گیر کردن فن کولر گازی
  • خراب شدن کنتاکتور
  • خرابی ترمیستور کولر گازی

علت خاموش نشدن کمپرسور کولر گازی :

از دلایل خاموش نشدن کمپرسور کولرگازی میتوان به خراب بودن کنتاکتور یونیت بیرونی و یا اتصالی در سیم کشی دستگاه اشاره کرد.

چرا کولر گازی خود به خود خاموش می شود؟

اگر کمپرسور کولرگازی یکسره کار می کند، ممکن است به دلایل مختلفی این حالت به وجود آمده باشد. برخی از این دلایل را پیشتر اشاره کردیم. به طور مثال کثیف بودن کویل های کندانسور یا فیلتر کولر گازی میتواند باعث این عیب شده باشد و یا همچنین کمبود گاز نیز از دلایل خاموش نشدن کمپرسور اسپیلت است.

چرا وقتی کولر خاموش است نشتی آب دارد؟

اگر گاز کولر گازی شما کم باشد و یا فیلتر آن کثیف شده باشد، کولر گازی هنگام کار کردن ممکن است یخ بزند. بعد از اینکه دستگاه را خاموش کنید یخ ها آب شده و ممکن است باعث خیس شدن کف یا سقف منزل شما شود. اگر تمیز کردن فیلتر کولر باعث برطرف شدن مشکل نشد، می توانید جهت بررسی و برطرف کردن مشکل خود با ما تماس بگیرید.

چرا کولر گازی یخ می زند؟

عیب یابی کولر گازی که مشکل یخ زدن دارد کمی دشوار است. زیرا بخش های مختلف کولر گازی که یخ می زنند می توانند دلایل متفاوتی داشته باشند. به طور مثال کمبود گاز مبرد می تواند به یخ زدن پنل یا لوله کوچک (لوله رفت) منجر شود.اگر جریان هوا در کویل های اواپراتور به خوبی برقرار نباشد هم ممکن است این مشکل به وجود بیاید.

علت داغ شدن موتور فن کولر گازی :

یکی از مشکلات رایج کولر گازی داغ کردن فن کولر و یا موتور فن کولر گازی است. چندین دلیل برای داغ شدن موتور فن کندانسور اسپیلت وجود دارد که نبود جریان هوای مناسب برای تهویه فن یکی از آنهاست. معیوب بودن موتور و یا سایز کوچک موتور فن در مقایسه با کولر گازی نیز می تواند علت داغ کردن فن کولر گازی باشد. همچنین در صورتی که خازن نامناسب و یا تیغه های فن با سایز نادرست بر روی موتور نصب شوند، جریان ورودی بشدت افزایش و موجب داغ شدن موتور فن می شود. در عیب یابی کولر گازی خود به این امر دقت کنید که بسیاری از قطعات همچون فن به نگهداری صحیح و سرویس دوره ای احتیاج دارند. عدم سرویس به موقع یکی دیگر از دلایل گرم شدن بیش از حد فن کولر گازی است.

کد خطا یا ارورهای کولرگازی

لوله کشی توکار و روکار کولرگازی1

کارینو سرویس چه مشکلاتی را برطرف می کند؟

کارینو سرویس با در اختیار داشتن بیش از صدها متخصص مجرب ، در سریعترین زمان و بالاترین کیفیت، آماده ارائه خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی در کرج می باشد. دردسرهای شما جهت استفاده مجدد از کولر گازی خود، تنها به یک تماس ختم شده و پس از آن متخصصین ما در منزل شما جهت سرویس یا تعمیر کولر گازی تان حاضر خواهند شد.

عوامل متعددی می توانند سبب خرابی کولر گازی شما و از کار افتادن آن شوند مهمترین علل را می توان عدم رسیدگی و سرویس به موقع کولر گازی، نصب غیر اصولی و اشتباه، استهلاک ناشی از کارکرد طولانی و پیوسته دستگاه، نوسانات الکتریکی و غیره نامید. با این حال، در صورتی که مشکل به وجود آمده در کولر شما به یک عامل جدی مربوط نباشد، ممکن است به سادگی توسط خود شما نیز قابل حل باشد. به طور مثال، تنظیمات ریموت کنترل کولر گازی و یا تمیز نمودن فیلترهای کولر برخی از مشکلات آن را حل خواهد نمود. اما این مساله کلیت نداشته و در اکثر مواقع عیب یابی و رفع مشکل تنها توسط تعمیرکار متخصص امکان پذیر است.

خنک نکردن کولر گازی شما می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در تعمیر کولر گازی نقش مهمی دارد ، از جمله گرفتگی فیلترها، تنظیم نبودن درجه یا حالت کولر گازی که به راحتی توسط ریموت کنترل کولر قابل تغییر است و یا دلایل دیگری همچون کمبود گاز مبرد، ایراد در کمپرسور، ایراد در کندانسور، ایراد ترموستات، ایراد در برد کنترل اصلی یا برد کنترل دما و… که همگی به عیب یابی و تعمیرات اصولی و استاندارد توسط متخصص نیازمند است. برخی از مشکلات متداول دیگر کولر گازی که باید توسط متخصص آن برطرف شوند، عبارتند از:

_ روشن نشدن و کار نکردن کمپرسور

_ خاموش نشدن و مداوم کار کردن کولر

_ از کار افتادن فن کولر

_ چکه کردن از کولر

_ خاموش شدن ناگهانی کولر

_ سر و صدای ناهنجار پنل داخلی کولر گازی به هنگام کار

و…..

تمامی مدل های کوار گازی از قبیل اسپلیت ، پنجره ای، ایستاده، داکت اسپلیت و… توسط متخصصین مجرب کارینو سرویس به صورت تضمینی تعمیر خواهند شد. همچنین با اولویت تعمیر به جای تعویض قطعات، کولر گازی شما را تعمیر خواهیم کرد تا هزینه های تعمیرات شما نیز کاهش یابد.

مراحل لوله کشی کولرگازی

ارور های احتمالی کولرگازی جنرال دو تیکه یا اسپیلت :

F1: خطای محافظ فازها می باشد، سوختگی محافظ، خرابی برد اصلی کولر

F2: این خطای محافظ فازها است، سوختگی محافظ فازها، خرابی برد اصلی کولر

F3: اشکال از محافظ ولتاژ زیاد است

F4: اشکال از محافظ ولتاژ کم است

F5: خطای گرمای زیاد، خرابی برد الکترونیک

F6: مشکل خطا از اورلود می باشد، سوختگی اورلود، خرابی برد اصلی کولر

F7: خطای سنسور یونیت بیرونی که باید خرابی سنسور یونیت بیرونی و مقدار مقاومت سنسور یونیت چک شود

F8: مشکل مربوط به محاظ یخ زدگی کندانسور می باشد

F9: خطای یخ زدگی

F10: گرمایش الکترونیکی

ارور کولرگازی جنرال گلد :

F7: خطای دیفراست می باشد که باید خرابی دیفراست و مقدار اهم بررسی شود

F8: خطای سنسور پایپ می باشد یا سنسور متصل به اوپراتور و مقدار اهم سنسور پایپ باید چک شود

F9: خطای سنسور محیطی می باشد که باید خرابی سنسور محیطی دستگاه و مقدار مقاومت سنسور محیطی چک شود

در صورت مشاهده این خطاها می توا-نید متوجه ایراد کولر گازی خود شوید.

تعمیرات کولر گازی در کارینو سرویس

کارينو سرويس در زمينه ي تعمير ، سرويس و نصب کولر گازی در تمامي ساعات روز در خدمت رساني شما عزيزان مي باشد . کارينو سرويس مرکزي حرفه اي و ايمن جهت رفع تمامي مشکلات لوازم خانگي مانند کولر گازی و … همراه با هوشمندي و بهره برداري از پيشرفته ترين تجهيزات و به کارگيري کارشناسان و تعميرکاران مجرب و حرفه اي مي باشد.

شما ميتوانيد با مراجعه به وب سايت KARINO SABT.IR درخواست خود را ثبت و يا با ارسال حرف R در سامانه پيامکي به شماره 50009124630643  نسبت به درخواست تکنسين اقدام نماييد .

مجموعه کارينو سرويس البرز خدمات خود را در زمينه نصب و گارانتي و همچنين تعميرات لوازم خانگي در مناطق زير ارائه ميدهد :

تعمير کولر گازی در کرج

تعمير کولر گازی درمحمدشهر

تعمير کولر گازی در عظيميه

تعمير کولر گازی در مارليک

تعمير کولر گازی در ماهدشت

تعمير کولر گازی در آزادگان

تعمير کولر گازی در باغستان

تعمير کولر گازی در فرديس

تعمير کولر گازی در شاه عباسي

تعمير کولر گازی در وردآورد

تعمير کولر گازی در گرمدره

تعمير کولر گازی در کمالشهر

تعمير کولر گازی در شهرک صنعتي سپهر

تعمير کولر گازی در شهرک صنعتي نظرآباد

تعمير کولر گازی در شهرک صنعتي بهارستان

تعمير کولر گازی در شهرک صنعتي هشتگرد

تعمير کولر گازی در شهرک صنعتي سيمين دشت

تعمير کولر گازی در جاده ملارد

تعمير کولر گازی در جاده مخصوص

تعمير کولر گازی در اتوبان تهران کرج

کمالشهر ، ميدان شهيد بهشتي ، نبش گلستان 2

تلفن کمالشهر :          02634725677    02634725680

تلفن کرج :               02632716856   09109427450

تلفن پشتيباني :      09124630643

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست