تعمیر کولر آبی در کرج

تعمیر-کولر-آبی-در-کرج

کولر آبی با استفاده از تبخیر آب ، هوا را خنک میکند آب توسط الکتروپمپ بوسیله ناودان ها به بالای پوشال های کولر آبی هدایت می شود و آنها را خیس نگه می دارد ، با روشن شدن الکتروموتور هوا از روی پوشال های مرطوب عبور می کند و موجب تبخیر آب می شود و هوای خنک را از طریق کانال وارد سالن می کند و به محیط هدایت می کند .

کولر آبی از لحاظ ساختار دارای دو نوع کولر سلولزی و پوشالی می باشد که اساس کار آنها یکی است و تفاوت در نوع پوشال های بکار رفته می باشد . در کولر آبی سلولزی به جای پوشال از پد سلولزی متراکم استفاده شده است که از مزایای این نوع پد این است که نیاز به تعویض سالانه ندارد و عمر پد ها بین 3 تا 5 سال است همچنین این پدها از ورود گرد و غبار به داخل بدنه ی کولر آبی و در نهایت به محیط خانه جلوگیری می کنند و به اضافه ی اینکه آب بیشتری جذب می کنند و سرمای بیشتری به محیط می دهند .

تعمیرات کولر آبی در محل

خرابی کولر آبی در فصول گرما که استفاده ی زیادی دارد امری طبیعی ست که در صورت مشاهده ی این مورد نیاز است که با تعمیرکاری مجرب مشاوره نموده تا اگر مشکل با روش های ساده حل میشود نیازی به تعمیر نباشد و در غیر این صورت باید تقاضای تعمیر در محل شود تا تعمیرکار به محل مورد نظر شما اعزام شده و پس از یافتن علت خرابی و بررسی قطعات نیاز به تعویض کولرآبی شما را تعمیر نماید. تعمیر کولر آبی در محل با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و نیروهای متخصص در اسرع وقت انجام شده و درصورت نصب مجدد کولر به شما گارانتی و ضمانت کالا داده میشود.

انتخاب یک کولر آبی خوب :

یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتور در انتخاب کولر آبی نوع برند و مارک دستگاه است. این امر از آن جهت حائز اهمیت است که شرکت های مطرح و معتبر فعال در این صنعت به طور معمول از اجزا و متریال اصلی و با سطح کیفیت در ساخت کولر آبی بهره می برند ، به همین جهت دستگاه تولید شده از سطح کیفیت همچنین بازدهی بالایی برخوردار بوده و با کمترین میزان مصرف انرژی دمای اتاق را به درجه دلخواه کاربر می رساند.

برای خرید کولرآبی باید به تعداد اتاق ، مساحت فضا ، محل جغرافیایی ، آفتابگیر بودن محیط مورد نظر ، عایق بندی در و پنجره ها و تعداد طبقات و … توجه داشت و کولری انتخاب کنید که کارایی بالایی در خنک کردن و پایین آوردن درجه حرارت محیط داشته باشد و فضا را به حد ایده آل خنک نماید .

مفهموم برچسب مصرف انرژی در کولر آبی :

برچسب انرژی از هفت حرف لاتین از A تا G رتبه بندی شده که A در آن نشان دهنده کمترین مصرف و بیشترین بازدهی حرف G در آن نشان دهنده بیشترین مصرف انرژی و کمترین بازدهی دستگاه است . برچسب انرژی به شما این امکان را میدهد که کولرآبی با بازدهی بیشتر و مصرف برق کمتر انتخاب نمایید

برچسب انرژی کولر آبی

CFM در کولرآبی چیست و چگونه محاسبه میشود؟

ظرفیت هوادهی کولر آبی را گویند که مخفف عبارت Cubic Feet Minute می باشد و عبارت است از میزان حجم هوایی که فن در هر دقیقه مکش نموده و به داخل کانال خارجی میفرستد و ظرفیت هوادهی کولر بر حسب فوت مکعب در دقیقه بیان می گردد .

راهکارهایی برای استفاده بهینه از کولر آبی :

به علت وجود املاح در آب ، صافی کولر رسوب میگیرد چس بهتر است صافی را تعویض یا رسوب آن را پاک کنید .پوشال کولر آبی محل رشد باکتری و قارچ ها می باشند و برای خلاص شدن از آنها و جلوگیری از ورود به محیط منزل و محل کار بهتر است داخل محفظه و روی پوشال ها از محلول ضد عفونی کننده موجود در بازار استفاده کرده و هر سال پوشال های کولر را تعویض نمایید . همچنین در پایان فصل و در مواقعی که از کولر آبی استفاده ندارید آب کف کولر را خالی کنید و روی کولر را با برزنت بپوشانید و در صورت امکان شیر فلکه آب را ببندید . شما با انجام این توصیه ها می توانید از کولر آبی استفاده بهینه داشته باشید تا نیازی به تعمیر کولر آبی نداشته باشید.

اجزای کولر آبی :

پمپ آب کولرآبی (واتر پمپ)

توسط واتر پمپ ، آب از تشتک پایینی کولرآبی به سه راهه آب منتقل می شود و از آنجا به ناودان کولر آبی هدایت می شود.

شناور کولرآبی (فلوتر)

شناور وسیله ای است برای تنظیم میزان و ارتفاع آب درون محفظه کولر آبی که از سرریز شدن آب جلوگیری می کند و قابل تنظیم می باشد و درست قرار گرفتن شناور کولر آبی در بازدهی کولر موثر است .

فن یا پروانه کولرآبی

از طریق توربین یا فن هوای تهویه شده به داخل محفظه کولرآبی کشیده می شود . میزان قدرت فن یا کولر بر اساس فوت مکعب هوایی که در هر دقیقه فن به داخل محفظه کولر آبی هدایت میکند محاسبه می گردد. برای مثال در کولری با ابعاد 6500، 6500 فوت مکعب هوا در هر دقیقه توسط فن مکیده شده و به داخل محفظه کولر هدایت می شود .

تسمه کولرآبی

قدرت ایجاد شده توسط الکتروموتور به وسیله تسمه و از طریق پولی ها یا فلکه ها به فن انتقال می یابد . نحوه رگلاژ کردن تمسه کولر آبی به این صورت است که پیچ های پایه الکتروموتور را شل نموده به طوریکه تسمه روی پولی ها کمانه نکند و نیز محور را تحت فشار قرار ندهد که مشکلات احتمالی از قبیل خرابی یاتاقان یا سوختگی موتور را ایجاد نکند .برای سفارش تسمه کولر ضخامت و طول تسمه مدنظر می باشد .

کانال خارجی کولرآبی

کانال خارجی کولرآبی بین برزنت و دریچه هوا قرار می گیرد . جهت راندمان خنک کنندگی بیشتر کولر آبی بهتر است که این قسمت کمتر در معرض نور خورشید قرار گیرد .

کانال داخلی کولرآبی

این کانال در داخل کولر ومقابل پروانه قرار دارد و هوای مرطوب داخل کولر از طریق این کانال وارد محیط داخلی می شود.

بدنه کولر آبی

بدنه کولر آبی از جنس فلز بوده که سه طرف آن با درپوش ها که پوشال ها روی آن قرار دارند و معمولا متحرک هستند و میتوان جهت تعویض پوشال ها یا سرویس کولر از اطاقک کولر جدا ساخت . طرف دیگر ثابت بوده و بوسیله برزنت به کانال اصلی کولر آبی  متصل است و هوای مرطوب از آن خارج می شود .

ناودان ها

در قسمت بالای هریک از درپوش های کولرآبی یک مسیری جهت ورود و توزیع آب وجود دارد و آب هدایت شده توسط پمپ را بر روی پوشال ریخته و در اثر تماس با هوا تبخیر گردیده سبب تهویه هوا می شود .

فیوز کولرآبی

طبق استاندارد بایستی سرراه فاز ورودی به کولرآبی حتما فیوز و کلید نصب نمود تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری به عمل آید . در کولرهای آبی برای حفاظت تجهیزات الکتریکی در مقابل خطرات احتمالی مانند : نوسان برق ، فیوز سرراه فاز سیم ها یا کابل ارتباطی به کلید مخصوص استفاده  شده و در صورت نوسانات به طور خودکار قطع می شود .

کلید مخصوص کولرآبی

برای راه اندازی وکنترل موتور می باشد . کلید مخصوص کولرآبی  برای راه اندازی الکتروپمپ یا پمپ آب الکتروموتور دو دور و کنترل دورهای آن از سه کلید قطع و وصل استفاده میگردد.

دریچه هوا کولرآبی

وظیفه این دریچه در کولر آبی پخش هوا به داخل محیط بوده و دارای دو ردیف پره فلزی به صورت افقی و عمودی از جنس آلومینیوم و توسط بازویی قابل تنظیم می باشند . محل قرار گرفتن این دریچه مدخل ورودی هوای مرطوب به داخل ساختمان است .

تعمیرات کولرآبی در کرج توسط کارینو سرویس

کارینو سرویس در زمینه ی تعمیر کولر آبی در کرج در تمامی ساعات روز در خدمت رسانی شما عزیزان می باشد . کارینو سرویس مرکزی حرفه ای و ایمن جهت رفع تمامی مشکلات لوازم خانگی مانند کولر آبی و … همراه با هوشمندی و بهره برداری از پیشرفته ترین تجهیزات و به کارگیری کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و حرفه ای می باشد.

شما میتوانید با مراجعه به وب سایت KARINO SABT.IR درخواست خود را ثبت و یا با ارسال حرف R در سامانه پیامکی به شماره 50009124630643  نسبت به درخواست تکنسین اقدام نمایید .

واحد پشتیبانی : 09124630643

تلفن کمالشهر :   02634725677   02634725680

تلفن کرج :    02632716856    09109427450